1931 Wielki konkurs elegancji…

Światowid Ilustrowany Kurjer Tygodniowy, 11 lipca 1931 roku
Wielki konkurs elegancji w Grand Palais


 

Światowid Ilustrowany Kurjer Tygodniowy 11 lipca 1931 roku

11 lipca 1931

Cały ubiegły tydzień stał pod znakiem konkursów elegancji w Paryżu, przyczem konkurentkami były przeważnie artystki teatrów i filmów, których jest legjon i które tem samem nadają ton modzie.
Zaczęło się od wielkiego konkursu strojów kąpielowych w basenie Molitor. Kilkadziesiąt trykotów kąpielowych i zabawnych pyjam przedefilowało przed zgromadzoną publicznością, przyczem pierwszą nagrodę otrzymała p. Rauvera, artystka opery, za kostjum wydekoltowany do ostatecznych granic.
W dwa dni później w lasku Bulońskim odbywał się konkurs elegancji samochodów i ich właścicielek. Czarna Jozefina Baker miała duże szanse, ale palmę pierwszeństwa otrzymała jednak bardzo jasnowłosa Jackie Monnier, artystka filmu francuskiego.


Wreszcie trzeci konkurs to -„Grand Priz d’Elegance”, rozgrywający się, jak corocznie pod patronatem dziennika „Journal” w pięknych salach „Grand Palais”, mieszczących wystawę wiosenną.

Około pięćdziesiąt pięknych artystek prezentowało częstokroć bardzo ekscentryczne kreacje wielkich krawców paryskich. Po ścisłem głosowaniu, przeprowadzonem przez wytworną publiczność, wśród której było dwóch ministrów, dwóch maharadżów i całe mnóstwo pięknych pań z arystokracji, okazało się, że najwięcej głosów uzyskała sympatyczna artystka filmowa, Suzy Vernon.

Obok niej oklaskiwano bardzo uroczą Mary Glory, znaną dobrze w Polsce artystkę filmową, a dalej przesmukłą tancerkę Opery p. Monę Paiva, oraz tegoroczną Miss Europę – Janine Juilla w bardzo młodzieńczej białej sukience.

Toaleta, która przyniosła zwycięstwo p. Vernon, składa się, jak to widzimy na fotografji, z czarnej spódniczki z crepe-satin i żakiecika z białej duvetiny, przybranego srebrnym lisem.
Jeszcze jeden triumf kombinacji czarnego i białego koloru.
Jola.