1932 Która najpiękniejsza z nas?

Światowid Ilustrowany Kurjer Tygodniowy, 06 lutego 1932 roku
Która najpiękniejsza z nas?


 

Światowid Ilustrowany Kurjer Tygodniowy 06 lutego 1932 roku

06 lutego 1932

W tych dniach odbędzie się w Paryżu wybór najpiękniejszej Europejki, z pośród licznych kandydatek zgłoszonych przez poszczególne państwa. Konkurencja tego roku będzie bardzo silna, gdyż przedstawicielki poszczególnych państw są naprawdę bardzo ładne.
W zeszłym roku zaszczytny tytuł „Miss Universum”, czyli najpiękniejszej kobiety świata zdobyła młoda Belgijka, Netta Duchateau.
Z pośród piękności wybranych przez poszczególne kraje przeważają brunetki. Brunetkami są przede wszystkiem przedstawicielki Hiszpanji, Grecji, Rumunji, Madagaskaru, Marocca, Włoch itd.


Typ jasnowłosy reprezentuje Dunka. Chodzą słuchy, że palmę pierwszeństwa tego roku dostanie się do rąk jakiejś egzotycznej piękności (może Miss Marocco!), które w ostatnich czasach są bardzo modne.
Na razie jednak czekajmy niecierpliwie, jeszcze jeden tydzień, a nad Europą i światem zapanują dwie nowe królowe, których jedynym tytułem do sławy będzie młodość, uroda i wdzięk.
Chętnie też poddamy się ich panowaniu, pomimo zdecydowanie republikańskich przekonań.
Z ramienia Polski bierze w tym konkursie udział nieoficjalnie na skutek zaproszenia jury Poznanianka, p. Zofja Dobrowolska.