1934 Lyda Roberti to Polka…

Światowid Ilustrowany Kurjer Tygodniowy 04 listopada 1934 roku
Lyda Roberti to Polka

Lyda Roberti

Lyda Roberti

Lyada Robert urodziła się w Warszawie w 1919 r. Ojciec jej był klownem w «cyrku wędrownym i pragnął wychować ją na akrobatkę.
Ją jednak bardziej pociągał taniec. Publiczności podobała sie bardzo, bo miała zgrabną figurkę, prześliczne włosy blond, a w tańcu akrobatycznym wykazywała taką brawurę, że publiczność szalała z zachwytu.
Długo jednak pozostawała w ukryciu. Dopiero, gdy ojciec zabrał ją do Ameryki, otwierają się przed nią możliwości zawrotnej karjery. Dostaje się do słynnego zespołu „Ziegfield Follies*, gdzie angażują tylko wyjątkowo ładne. kobiety. Lyda Roberti szybko wybija sie na solistkę.
O jej wzgledy dobijają się miljonerzy, tak, że niebawem prasa nazywa ją „Million Dollar Baby”.
Lecz Lyde nie necą propozycje natarczywych adoratorów.
Ona marzy o karjerze filmowej. Karjera ta przyszła prędzej, niż się Lyda spodziewała. Po debiucie w Filmie „Dancers in the Dark*, gdzie wystepowała z Miriam Hopkins i z Georgem Raftem i grala rolę dziewczynki, udającej wampa, zwrócił na nią uwagę Eddie Cantor i dał jej główną rolę w „Urwiszu z Hiszpanji”*.
Obecnie nasza milutka rodaczka, która zawsze jako miejsce urodzenia podaje Warszawę i przyznaje się z dumą do narodowości polskiej ,bierze udział w realizaeji filmu p. t. „Follies Bergere* jako partnerka Maurice Chevalier.